שם:*
אנא הזן שם מלא
טלפון:*
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל:*
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
נושא הפנייה:
Invalid Input
03-5536860
סניפים בתל-אביב ובראשל"צ מערב

 face

מתיחת פנים - הרבה פחות מפחיד משחששת

מאת - ד"ר בעז אמן מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית הידעת שבארצות הברית נשים רבות בוחרות לעבור מתיחת פנים כמה וכמה פעמים (למשל בגיל 50, 60 ו-70) כדי להראות טוב יותר?

אז מדוע נשים במיוחד בארץ, חוששות מניתוח מתיחת פנים?

אצל רבות קיים חשש ש"יגעו להן בפנים" ,ישנם מיתוסים, חשש פסיכולוגי וכמובן חסם כספי אך מצד שני האם הפתרון הוא פחד שמשתק אותך משינוי ? שגורם לך להתפשר עם נזקי הגיל ולא לאהוב כל בוקר את מה שאת רואה  במראה? , אחרי הכול קמטי הזקנה והרפיון הניבטים אליך מהמראה מקרינים על התנהגותך.

אני גורס שאם אפשר לשלב בין היופי הפנימי ,הכולל את התבונה שבאה עם הגיל, ומראה מטופח ורענן, פנים שמשדרות  - החיים מחייכים אלי ! אז בעצם למה לא?

אז במקום להישאר תקועה וחוששת  עדיף להגיע לייעוץ אצל מנתח פלסטי מומחה, אחרי הכל מדובר בייעוץ מקצועי של רופא בכיר שיאפשר לך לשפוך אור על האפשרויות העומדות בפניך.

כאשר מגיעה אלי אישה (או גבר כמובן) אני בודק בקפידה את מצב פניה, מבצע צילומים מכמה זוויות  ופורס בפנייה מה ניתן לשפר אצלה ועם אילו פרוצדורות. פגישה כזאת תאפשר לך לקבל תמונה מלאה
לגבי מה לצפות, הסיכונים וההשלכות.

תתפלאי, אחרי יעוץ כזה החומה לא תראה לך גבוהה כל כךבמה כרוכה מתיחת פנים

כמובן שכמו לכל ניתוח יש לגשת מוכנה ועם כל האינפורמציה כולל ידיעת הסיכונים, משך הניתוח, למה לצפות, תופעות לוואי ,החלמה ועוד. למשל חשוב לקחת בחשבון שעיקר השיפור יהיה בלחיים הנפולות והצוואר הרפוי. לגבי הקמטוטים הקטנים סביב העיניים או הפה אפשר לבצע בנוסף הזרקת מילוי, פילינג וכו'.

ביושרה המקצועית שלי כמנתח פלסטי בכיר אני מקפיד על שקיפות מלאה לקראת מה הולכים בניתוח - מה אפשר לשפר ומה לא, אחרי הכול לאחר הניתוח הפנים שלך הן גם כרטיס הביקור שלי !

מתיחת פנים מודרנית היא ניתוח מורכב אך עדין בהרבה מהמתיחות האגרסיביות של העבר ועם תוצאות הרמוניות וטבעיות - זה לא מסתכם בהסרת עור מיותר ומתיחה עדינה.

מתיחת פנים מטפלת בשכבה העמוקה שמתחת לעור, ברקמות החיבור ובשרירים הרפויים. אותן רקמות מקבלות  הידוק מחדש המעכב משמעותית את היווצרות העור הרפוי לשנים רבות . במתיחה משולבת גם הוספת נפח על ידי שומן עצמי לפיצוי על אובדן נפח עצם ושומן במרכז הפנים .

גם הסימנים של מתיחת פנים טבעית הם מוצנעים ביותר סביב פאת השיער ואחורי האוזן .

מתיחת פנים הוא ניתוח העורך כ 3-5 שעות תלוי כמה אלמנטים משלבים בפנים ובצוואר (לדוגמא - עפעפיים).

לאחר הניתוח המבוצע בהרדמה כללית קלה בנוסף להרדמה מקומית נשארים ללילה השגחה בבית החולים הפרטי בו בוצע הניתוח.

החלמה ממתיחת פנים היא יותר עניין של אי נוחות מאשר כאב, הכאב זניח יחסית וקל להתגבר עליו עם משככי כאבים סטנדרטיים.

מבחינת תחושה -הפנים ירגישו נפוחות (ואכן תהיינה כך) ,לעתים תתלווה לכך חוסר תחושה חלקית (בדומה למה שמרגישים אחרי טיפול שיניים) וכן תחושת מתיחות בפנים ובצוואר.

כל התחושות הללו יחלפו להן במהרה.לאחר השחרור מבית החולים מומלץ לנוח בביתך כשבוע עד עשרה ימים להחלמה מיטבית .
האם יש חלופות למתיחת פנים?

כאשר מדובר בנשים צעירות יותר ניתן לבצע טיפולים קוסמטיים במטרה להעלים קמטים ללא ניתוח למשל על ידי טיפולי בוטוקס, הזרקת חומרי מילוי כמו חומצה הילרונית ומתיחת פנים בעזרת חוטים.

יש לקחת בחשבון שגם אם ניתן להשיג שיפור במראה על ידי חומרי מילוי. השיפור זמני ויש לחזור על הטיפול כל כ 18 חודש , לעולם לא תושג תוצאה השווה לזו של מתיחת פנים , לאורך שנים זמן ההחלמה, איי הנוחות הסיכונים והעלות של טיפולי חומצה הילרונית חוזרים שווה ואף גבוה מזה של ניתוח מתיחת פנים אחד !!

מתיחת פנים בעזרת חוטים היא טיפול שבין ניתוח מלא לבין טיפולים נקודתיים ומתאים בעיקר כאשר אין בעיה משמעותית של עור עודף . יש לקחת בחשבון שרק בניתוח מתיחת פנים מבוצעת מתיחה של השכבה האחראית על נפילת העור - הליגמנטים (הרובד שבין העור לעצמות הפנים) ורק במתיחת פנים בניתוח מורמים שרירים רפויים ומוסרים עודפי עור.

בגיל מתקדם קשה לפתור את בעיית עודפי העור האלו ללא מתיחת פנים.

 

סרטון העוקב אחר מהלך יוםהניתוח

לפרטים נוספים על מתיחת פנים ותמונות מתיחת פנים - ד"ר בעז אמן

שם:*
אנא הזן שם מלא
טלפון:*
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל:*
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
נושא הפנייה:
Invalid Input
03-5536860
סניפים בתל-אביב ובראשל"צ מערב